Předchozí ročníky
 

Workshopy

Sobotní dopoledne bude věnováno workshopům připraveným podle různých odvětví práce školních televizí. Od redaktorů a moderátorů přes kameramany až po střihače. Workshopy povedou osobnosti České televize, nejzkušenější ve svém oboru. Přístupné jsou nejen školním televizím, ale i široké veřejnosti! Pozor, kapacita je omezena. Členové televizí se z organizačních důvodů musí na workshopy zapsat na místě na nástěnce v přízemí u recepce.

Kamera a fotografování

Miroslav Plocek

kameraman

Jiří Venclík

kameraman

Celek, polocelek, polodetail, detail. Jak má vypadat video, aby bylo záběrově pestré? Jak natáčet rozhovor? Kdy natáčet z ruky a kdy ze stativu? Jistě máte desítky otázek. Rád vám je zodpoví jeden z kameramanů České televize. Budete mít také možnost si nějakou techniku i vyzkoušet.

 

   studio

Moderování a vystupování před kamerou

Jakub Železný

vedoucí moderátor zpravodajství

Nejčastější chyby moderátorů a redaktorů? Nesprávná výslovnost, nepřipravenost… Jakub Železný, moderátor Událostí a Událostí, komentářů, ukáže, jak se takových chyb vyvarovat a s čím by měl každý mladý novinář začít. Vyzkoušíte si na vlastní kůži práci televizního reportéra vstupujícího do živého vysílání.

 

   přednáškový sál / učebna fr. jazyka

Vedení rozhovoru

Bez rozhovoru by nebyla reportáž, rozhovor je vrcholnou redaktorskou i moderátorskou disciplínou. Jak si připravit ty správné otázky? Čemu se vyhnout? Co třeba „yes/no question“? Umění dobrého rozhovoru vás naučí osobnost, která jich za sebou má už opravdu spoustu. Brzy vám ji představíme!

 

   učebna fr. jazyka / přednáškový sál

Moderní technologie v televizním vysílání a nová média

Oldřich Borůvka

vedoucí redaktor redakce sociálních sítí ČT24

I v České televizi se natáčí plnohodnotné reportáže mobilními telefony! Drony, sociální sítě nebo projekt iReportér, to je jen zlomek toho, co zpravodajcům pomáhá držet krok s aktuálním děním i s dobou jako takovou. Vše názorně představí Oldřich Borůvka, který se o mobilní žurnalistiku a příbuzné obory dlouhodobě zajímá. Věnovat se bude také novým médiím a sociálním sítím.

 

   učebna dějepisu

Střih a grafika

Lukáš Staněk

režisér, střihač

Jan Ulrich

koordinátor trikové postprodukce

Máte skvělé záběry a úžasné rozhovory a stand-upy? Ale kdo to nastříhá? Jak na to vám poradí jeden ze střihačů České televize. A vedoucí Centra trikové tvorby ČT vám předvede, jak vznikají filmové triky.

 

   učebna IVT2