Předchozí ročníky
 

Registrované televize

ZŠ TGM Borohrádek

Školní TV ZŠ TGM Borohrádek byla založena v roce 2010. Náš tým tvoří žáci 6. až 9. ročníku. Věnujeme se tvorbě reportáží především o dění v naší škole a městě, celou školu zapojujeme do natáčení videoklipů točených na jeden záběr, pravidelně se účastníme akcí pořádaných ČT – např. celodenních seminářů na Kavčích horách. Natočili jsme také dokumenty a různá další videa. Členové týmu rovněž moderují školní akce a vydávají školní časopis.

GymTV

GymTV je školní televize Gymnázia Příbram, Legionářů. Ve škole působí od roku 2005 a je jednou z nejstarších a největších školních televizí v ČR. Tvorbě školního televizního zpravodajství se GymTV věnuje od svého vzniku. Cílem webového zpravodajství je poskytovat ucelený a maximálně široký informační servis o dění ve škole. Připravuje také nejrůznější přímé přenosy a záznamy. Významným pilířem je spolupráce s Českou televizí, především na projektu Jak se dělá televize.

Reflegs TV

Reflegs TV je školní televize ZŠ Lyčkovo náměstí v pražském Karlíně. Její redaktory tvoří členové Mediálního klubu, kteří se kromě televize podílejí také na vydávání článků ve školním webovém magazínu Lyčkopis a tvorbě příspěvků do školního rádia. Televize funguje už od roku 2013 a v současné době se věnuje především natáčení reportáží z významnějších školních akcí, příležitostně přispívá do Zpráviček. Z větších akcí natáčí také záznamy či přímé přenosy.

Televize T. G. M.

Jedná se o volnočasovou aktivitu žáků Gymnázia a Jazykové školy Zlín, jejich absolventů i externistů z řad mládeže se zájmem o žurnalistiku. Kromě vydávání různých videí spravuje také vlastní zpravodajský web.

HeyTV Chomutov

Televize HeyTV vznikla v září 2008 jako školní televize Základní školy Ak. Heyrovského. Funguje v rámci volitelného předmětu. Natáčí reportáže o dění na naší škole a o akcích, které ve škole probíhají.

Chlupa TV

Televize působí při FZŠ prof. Otokara Chlupa na Praze 13. Zatím funguje na bázi občasného natáčení akcí, které se na škole konají. Nemá pravidelné vysílání ani pevné zázemí.

12

školních televizí

342

kilometrů mezi Příbramí a nejvzdálenější školní televizí

102

redaktorů

ŠKOTEL

Škotel je školní televize ZŠ Žďár nad Sázavou. Po celý týden monitorujeme aktivity ve škole a pomáhají i učitelé – exkurze, soutěže a podobně. Materiál se zpracuje a následně jej žáci z kroužku doplní komentářem. Vysíláme vždy v pondělí ráno a aktuální vysílání sledují žáci ve všech třídách. Opakovaně si ho mohou prohlédnout se svými rodiči na stránkách školy.

TV NaStopě

NaStopě je školní televize z Návsí s desetiletou tradicí. V průběhu její existence natočila řadu reportáží, rozhovorů, záznamů z různých akcí i několik soutěžních filmů. Na svém kanále na YouTube má bezmála 800 videí, přes 1300 odběratelů a cca jeden a půl milionu zhlédnutí. Za dobu její historie jí prošlo na 100 žáků Masarykovy ZŠ v Návsí.

ZŠ Ostrava-Michálkovice

Jsme úplně nová školní televize, zatím bez zkušeností. Působíme při ZŠ Ostrava-Michálkovice. Zatím máme jen chuť a nadšení. Do budoucna bychom rádi natáčeli videa o akcích školy a životě v naší obci. Chystáme také spolupráci se školním časopisem. Doufáme, že díky naší nové televizi budeme moci dokázat, že i škola na okraji města může být ve středu dění.

GymBreak

Vysíláme každé dva měsíce již od roku 2012. Každé vysílání má přibližně 20 minut a informuje o proběhlých akcích školy. Mezi pravidelné rubriky patří Anketa a Přehled akcí. V roce 2014 jsme zprovoznili web, kde informujeme o všech zajímavých akcích z naší školy.