Předchozí ročníky
 

Osobnosti

2015_vaclavmoravec

Václav Moravec

moderátor

Televizní redaktor a moderátor Václav Moravec se nejvíce proslavil moderováním diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce, který Česká televize vysílá od roku 2004. V roce 2015 začal také moderovat tematický měsíčník Fokus Václava Moravce. Na FSV UK dnes působí také jako odborný asistent.

zdenek-samal_square_500x500

Zdeněk Šámal

ředitel zpravodajství ČT

Současný ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal působil dříve jako generální ředitel televize Z1. V České televizi začínal jako reportér a moderátor, působil také jako zahraniční zpravodaj v Rusku. Přivedl k životu úspěšnou slovenskou zpravodajskou stanici TA3 a v ČT stál u zrodu zpravodajské ČT24.

svetlana-witowska_square_500x500

Světlana Witowská

moderátorka

Do ČT nastoupila v roce 1996, několik let působila také v televizi Prima. V ČT se věnovala moderování pořadu Interview ČT24, za vedení rozhovorů obdržela novinářskou Cenu K. H. Borovského. Moderovala i další, například předvolební debaty. Od léta moderuje také Události a Události, komentáře.

tatana-mikova_square_500x500

Taťána Míková

meteoroložka

Předpověď počasí v České televizi začala Taťána Míková moderovat v roce 1990 poté, co vystudovala Matematicko-fyzikální fakultu UK. Moderovala také pořady Skoro jasno a Turbulence a je spoluautorkou řady publikací z oblasti klimatologie a meteorologie. V současnosti je vedoucí redakce počasí.

martin-reznicek_square_500x500

Martin Řezníček

moderátor, bývalý zahraniční zpravodaj

Vystudoval masovou komunikaci se zaměřením na mezinárodní studia na FSV UK. Pracoval v Praze a Londýně v české redakci BBC, od roku 2006 v zahraniční redakci ČT, kterou později vedl. V letech 2013 až 2017 byl zahraničním zpravodajem ČT v USA. Nově moderuje Události a Události, komentáře.

oldrich-boruvka_square_500x500

Oldřich Borůvka

vedoucí redakce sociálních sítí ČT24

Dlouholetý reportér ranního Studia 6 Oldřich Borůvka se už několik let věnuje moderním technologiím ve vysílání. Natáčení mobilními telefony, drony, akčními kamerami… To všechno zná jako své boty. Věnuje se také projektu iReportér, jehož prostřednictvím Česká televize do vysílání zapojuje své diváky.

jakub-zelezny_square_500x500

Jakub Železný

vedoucí moderátorů zpravodajství

Jakub Železný začínal jako moderátor Českého rozhlasu. Od roku 2002 pracuje v České televizi, kde moderoval několik pořadů (např. Události, komentáře). Nyní je tváří hlavní zpravodajské relace ČT, pořadu Události a nedávno se vrátil také k moderování Událostí, komentářů.

jana-zahorkova_square_500x500

Jana Záhorková

vedoucí vysílání Studia 6

Po absolvování brněnské Masarykovy univerzity začínala jako redaktorka a později šéfka kulturní redakce MF DNES, v České televizi od roku 2013 byla editorkou Událostí v kultuře. Poslední dva roky každé ráno zodpovídá za kontinuální vysílání Studia 6 a Studia 6 Víkend jako vedoucí vysílání.

miroslav-langer_square_500x500

Miroslav Langer

sportovní komentátor, editor

Sportovní redaktor a komentátor Miroslav Langer je absolventem Gymnázia Příbram a FSV UK. Do České televize nastoupil v roce 1997, věnuje se komentování přenosů z gymnastiky, krasobruslení, jezdectví nebo šachu. Je také editorem pořadů Branky, body, vteřiny a Sport ve světě.

petr-kopecky_square_500x500

Petr Kopecký

dramaturg pořadu Zprávičky

Několik let strávil Petr Kopecký jako zahraniční zpravodaj ČT na Slovensku, v Rakousku a Maďarsku a jako reportér procestoval většinu Evropy, části Asie i Afriky. Dnes je dramaturgem dětských zpráv na ČT :D. Beseda se bude věnovat především spolupráci školních televizí právě se Zprávičkami.

charilaos-karadzos_square_500x500

Charilaos Karadžos

režisér

Do České televize nastoupil v roce 1978. Podílel se na zpracovávání příspěvků zahraničních zpravodajů, až ho v 90. letech oslovila sportovní redakce. Od té doby režíruje přímé přenosy z biatlonu, hokeje, vodního slalomu nebo třeba pražského maratonu. Kromě sportovních přenosů režíruje také pořad Objektiv.

jiri-venclik_square_448x448

Jiří Venclík

kameraman

Když Jiří Venclík do ČT v 90. letech nastoupil, snažil se tu protlačovat moderní trendy. Pozvolna sledoval přerod ČT na moderní evropskou televizi. Působí jako kameraman ve zpravodajství. Jedna ze základních tezí, kterou razí, zní, že dobrý autor natočí obrazovou zprávu bez ohledu na technologii.

miroslav-plocek_square_495x495

Miroslav Plocek

kameraman

jan-ulrich_square_500x500

Jan Ulrich

koordinátor trikové postprodukce

lukas-stanek_square_500x500

Lukáš Staněk

střihač, režisér