Předchozí ročníky
 

Osobnosti

2015_vaclavmoravec

Václav Moravec

moderátor

Televizní redaktor a moderátor Václav Moravec se nejvíce proslavil moderováním diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce, který Česká televize vysílá od roku 2004. V roce 2015 začal také moderovat tematický měsíčník Fokus Václava Moravce. Na FSV UK dnes působí také jako odborný asistent.

zdenek-samal_square_500x500

Zdeněk Šámal

ředitel zpravodajství ČT

Současný ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal působil dříve jako generální ředitel televize Z1. V České televizi začínal jako reportér a moderátor, působil také jako zahraniční zpravodaj v Rusku. Přivedl k životu úspěšnou slovenskou zpravodajskou stanici TA3 a v ČT stál u zrodu zpravodajské ČT24.

oldrich-boruvka_square_500x500

Oldřich Borůvka

vedoucí redakce sociálních sítí ČT24

Dlouholetý reportér ranního Studia 6 Oldřich Borůvka se už několik let věnuje moderním technologiím ve vysílání. Natáčení mobilními telefony, drony, akčními kamerami… To všechno zná jako své boty. Věnuje se také projektu iReportér, jehož prostřednictvím Česká televize do vysílání zapojuje své diváky.

tatana-mikova_square_500x500

Taťána Míková

meteoroložka

Předpověď počasí v České televizi začala Taťána Míková moderovat v roce 1990 poté, co vystudovala Matematicko-fyzikální fakultu UK. Moderovala také pořady Skoro jasno a Turbulence a je spoluautorkou řady publikací z oblasti klimatologie a meteorologie. V současnosti je vedoucí redakce počasí.

charilaos-karadzos_square_500x500

Charilaos Karadžos

režisér

Do České televize nastoupil v roce 1978. Podílel se na zpracovávání příspěvků zahraničních zpravodajů, až ho v 90. letech oslovila sportovní redakce. Od té doby režíruje přímé přenosy z biatlonu, hokeje, vodního slalomu nebo třeba pražského maratonu. Kromě sportovních přenosů režíruje také pořad Objektiv.

jana-zahorkova_square_500x500

Jana Záhorková

vedoucí vysílání Studia 6

Po absolvování brněnské Masarykovy univerzity začínala jako redaktorka a později šéfka kulturní redakce MF DNES, v České televizi od roku 2013 byla editorkou Událostí v kultuře. Poslední dva roky každé ráno zodpovídá za kontinuální vysílání Studia 6 a Studia 6 Víkend jako vedoucí vysílání.

Další hosty odhalíme už brzy!