Předchozí ročníky
 

II. ročník

O druhém ročníku

Druhý ročník projektu Jak se dělá televize s Českou televizí proběhl  ve dnech 23. a 24. dubna 2010 a zúčastnily se jej školní a dětské televize z Brna, Prahy, Kolína, Chomutova či Broumova. Páteční program vyplnily prezetnace školních televizí a besedy s moderátory ČT Bohumilem Klepetkem a Alenou Zárybnickou. Sobotní část byla věnována besedám s odborníky z České televize. Šlo o workshopy na téma moderování a práce meteorologa v televizi (Taťána Míková), moderování zpravodajství (Jakub Železný) nebo například sportovní komentování (Michal Dusík).

Osobnosti

5

školních televizí

750+

minut přednášek a besed

6

hostů z ČT

Školní televize

GymTV

GymTV, školní televize Gymnázia Příbram, byla založena v dubnu 2005. Kromě pravidelného měsíčního zpravodajství natáčí také záznamy ze školních akcí a spravuje svůj zpravodajský portál.

Gymnázium Broumov

Reportáže studentů z broumovského gymnázia jsou primárně určeny do projektu České televize Digináves. Redakce je rozdělena na několik týmů, ve kterých jednotlivé reportáže vznikají.

LTV

Školní televize LTV vznikla v roce 2007 při Základní škole Laštůvkova v Brně. Informuje nejen spolužáky, ale i rodiče a učitele o dění na škole i v jejím okolí. Součástí týmu je také úzká skupina pedagogů školy.

Televize Kolín

Regionální televize pro Kolín a okolí se zaměřením na zpravodajství, zapojena v projektu Digináves České televize. Studio funguje od roku 2001 a zapojeni jsme do projektu Digináves od jeho vzniku.

Omega TV

Školní televize Omega působí při Základní škole Chomutov, Na Příkopech již od roku 2002. Žáci zajišťující fungování televize se pravidelně setkávají v hodinách zájmového útvaru Televizní technika.