Předchozí ročníky
 

I. ročník

O prvním ročníku

Historicky první ročník se uskutečnil 13. a 14. října 2006. Během pátečního odpoledne proběhlo slavnostní zahájení a diskuse s režisérem Pavlem Vantuchem, filmovým historikem Karlem Čáslavským a vedoucím produkce Otakarem Svobodou. Z řad osobností ČT poctili gymnázium svou návštěvou dále například Bohumil Klepetko, Alena Zárybnická, Martin Krafl, Miroslav Langer. Česká televize vysílala v rámci propagace aktuální informace o průběhu projektu v živých vstupech na programu ČT24.

Osobnosti

7

školních televizí

1100+

minut přednášek a besed

16

hostů z ČT

Školní televize

GymTV

GymTV, školní televize Gymnázia Příbram, byla založena v dubnu 2005. Kromě pravidelného měsíčního zpravodajství natáčí také záznamy ze školních akcí a spravuje svůj zpravodajský portál.

Dětská televize

Dětská televize je součástí projektu JuniorMedia, který umožňuje dětem a mladým lidem psát a tvořit vlastní mediální díla a publikovat je či vysílat v co největším možném rozsahu.

Omega TV

Školní televize Omega působí při Základní škole Chomutov, Na Příkopech již od roku 2002. Žáci zajišťující fungování televize se pravidelně setkávají v hodinách zájmového útvaru Televizní technika.

Osmička

Osmička je televize zřizovaná DDM Praha 8, ve které se děti a mladí lidé učí pracovat s kamerou. Učí se ale také pracovat se zvukem i s řadou zábavných filmařských metod, jako je například animace.

TV Kopce

Televize Kopce vznikla v roce 2005. Program televize se skládá ze zpráv, které se natáčí jednou za 14 dní, a reportáží. Od roku 2006 je televize spolupracovníkem na projektu ``Digináves``.

TVs5

TVs5 z Ústí nad Labem byla založena v roce 2006 a zaměřuje se na experimentování s videem v rámci gymnázia. V rámci své tvorby natočila také několik krátkometrážních snímků.

TV ŠTOS

Studentská skupina ŠTOS (Školní Televize Oslovující Studenty) z Gymnázia Děčín se zapojuje do amatérské filmové tvorby. Za své snímky získala už několik ocenění.