Předchozí ročníky
 

Osobnosti

2015_tomasdrahonovsky

Tomáš Drahoňovský

reportér, moderátor zpravodajství

V České televizi pracuje Tomáš Drahoňovský jako reportér Událostí a jako moderátor Studia ČT24. Spolu s Vladimírem Keblúškem uvádí pořad Týden v politice. Reportérskou kariéru odstartoval v Českém rozhlase a Lidových novinách, osm let strávil v FTV Prima.

2015_milanfridrich

Milan Fridrich

programový ředitel ČT

Svou kariéru začínal Milan Fridrich jako zahraniční reportér Českého rozhlasu v Bruselu. V roce 2005 stál u zrodu zpravodajského kanálu ČT24, kdy stal se jeho šéfeditorem. V roce 2010 vybudoval útvar nových médií a byl jmenován jeho výkonným ředitelem.

2015_petrkopecky

Petr Kopecký

dramaturg Zpráviček

Několik let strávil Petr Kopecký jako zahraniční zpravodaj České televize na Slovensku, v Rakousku a Maďarsku a jako reportér procestoval většinu zemí Evropy, části Asie i Afriky. V současné době je dramaturgem dětských zpráv na kanále ČT :D.

2015_jaroslavkucera

Jaroslav Kučera

producent

Jaroslav Kučera je coby výkonný producent spojen například s filmy Tmavomodrý svět, Andělé všedního dne, Jan Hus a Fotograf. Dále se podílel na koprodukci filmů Alois Nebel, Lidice nebo Protektor. Od roku 2013 je také členem Evropské filmové akademie.

2015_tatanamikova

Taťána Míková

meteoroložka

Předpověď počasí v České televizi začala Taťána Míková moderovat v roce 1990 poté, co vystudovala Matematicko-fyzikální fakultu UK. Moderovala také pořady Skoro jasno a Turbulence a je spoluautorkou řady publikací z oblasti klimatologie a meteorologie.

2015_vaclavmoravec

Václav Moravec

moderátor

Televizní redaktor a moderátor Václav Moravec se nejvíce proslavil moderováním diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce, který Česká televize vysílá od roku 2004. Spolupracuje také s českou sekcí rádia BBC. Na FSV UK dnes působí také jako odborný asistent.

2015_marekwollner

Marek Wollner

moderátor pořadu Reportéři ČT

Marek Wollner je tváří české investigativní žurnalistiky, začínal však nejprve jako píšící novinář. Pořad Reportéři ČT začal moderovat v roce 2004, o rok později se stal jeho dramaturgem. V současné době působí i jako šéfredaktor reportážní publicistiky České televize.

2015_robertzaruba

Robert Záruba

sportovní novinář

Sportovní novinář Robert Záruba za dobu své působnosti v České televizi komentoval různé druhy sportů, nejvíce se však proslavil komentováním hokejových utkání českého reprezentačního družstva. Moderoval také několik sportovních pořadů.

2015_jakubzelezny

Jakub Železný

moderátor

Jakub Železný začínal jako moderátor Českého rozhlasu, od roku 2002 však působí v České televizi, kde moderoval několik pořadů (např. Dobré ráno, Události, komentáře, Týden v regionech). V současnosti je jedním z moderátorů hlavní zpravodajské relace ČT.