Předchozí ročníky
 

Informace pro školní televize

Jak se dělá televize s ČT, pátek 16. října 2015

O setkání

Jak se dělá televize s Českou televizí je dvoudenní setkání školních televizních štábů z celé České republiky. Koná se vždy jednou za dva až tři roky na Gymnáziu Příbram. Díky podpoře České televize jsou náplní této konference náplní především besedy s moderátory, komentátory, reportéry a dalšími hosty z ČT. Setkání je také skvělou příležitostí ke sdílení zkušeností a zážitků spojených s tvorbou.

Je velmi příjemné vidět, že se mladí lidé televizi věnují nejenom tím, že ji sledují, ale že se ji také snaží vytvářet. A já jsem rád, že u toho Česká televize může být a že jim v tom může pomáhat.

Petr Dvořák, generální ředitel ČT

Co vás čeká

Čtvrtek 1. 11.

Příjezd

Ubytování

Volný program:

Geonavigační hra po Příbrami

Nabídka výletů po Příbrami

Pátek 2. 11.

Slavnostní zahájení

Besedy s hosty z České televize

Doprovodný program

Prezentace televizí

Soutěž o cenu za nejlepší reportáž

Sobota 3. 11.

Workshopy vedené odborníky z České televize

Besedy s hosty z České televize

Doprovodný program

Odjezd

Ubytování

Abyste si mohli užít všechny přednášky už od pátečního rána, je nejlepší přijet už ve čtvrtek. Ubytování zajistíme přímo ve škole, každá televize bude mít pro sebe po celé dva dny vyhrazenou jednu třídu. Pokud si budete chtít v Příbrami zajistit vlastní ubytování, pošleme vám pár tipů.

Stravování

Školní jídelna Gymnázia Příbram je podle nás jedna z nejlepších široko daleko a na těchto pár dní budete moci být i vy jejími strávníky. Zajistíme snídaně, obědy i večeře. Případně v okolí školy je dostatek restaurací i fastfoodů, kam můžete vyrazit.

Poznejte Příbram

Ve čtvrtek můžete dorazit kdykoli během dne. Ve volném odpoledni se v Příbrami nabízí řada míst, která stojí za navštívení. Příjemnou procházku zažijete třeba s geonavigační hrou Vyšší princip, kterou naprogramoval jeden ze studentů příbramského gymnázia.

Doprovodný program

Po celý páteční den bude přímo před budovou školy přistaven osmikamerový přenosový vůz České televize. V jedné z učeben navíc vznikne improvizované televizní studio. S kamerami, se světly, s dekoracemi... Když budete mít chvilku, neváhejte si zajít všechno vyzkoušet.

Soutěž: Cena Zpráviček za nejlepší reportáž

V rámci programu bude páteční večer věnován prezentaci jednotlivých televizí a ukázkám jejich práce. Každá televize bude mít za úkol přivézt reportáž a ty nejlepší budou odměněny Cenou Zpráviček, udělovanou donedávna na Festivalu Oty Hofmana v Ostrově. Hodnotit reportáže budou odborníci z ČT a v průběhu večera i samotní účastníci.

Téma

Naše škola

Žánr

zpravodajská reportáž

Maximální stopáž

3 minuty

Na co bude kladen důraz?

Originalita

Práce s kamerou

Dodržení žánru

Vystupování redaktora (redaktorů)

Dynamičnost (stand-upy, rozhovory, ruchy...)

Svá díla pošlete do 12. října například přes Úschovnu na jsdt.soutez@gmail.com. Rozlišení prosíme nejlépe FullHD (1920×1080), fps záleží na vás, formát ideálně MP4 ve standardu H.264 – případně si přizpůsobíme.

Neradi bychom, aby reportáž byla překážkou k účasti. Pokud reportáž natočit nestihnete nebo nemůžete, dejte nám vědět.


Registrace jsou otevřeny!

Nepromeškejte příležitost zúčastnit se této jedinečné akce! Dejte nám vědět, že dorazíte.

Spojí se s vámi naše koordinátorka školních televizí Sára Sovičková (+420 607 936 623, sara.sovickova@gmail.com) a postupně doladíme detaily.

Zůstaňte s námi! Postupně vám představíme všechny naše hosty.